Dukty leśne, polne drogi, mało uczęszczane asfalty, szlaki rowerowe...

W tym roku LOT KOCIEWIE już dwukrotnie zapraszała na rajdy rowerowe przez siebie organizowane. Rowerzyści przemierzali pogranicze kociewsko-kaszubskie w maju, w lipcu zaś - Powiśle i nadwiślańskie Kociewie. Sierpień to czas tradycyjnego Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego.
 
- W kalendarzu imprez rowerowych na Kociewiu nie może zabraknąć tego sztandarowego wydarzenia. To już po raz dziewiętnasty odbędzie się ten rajd - mówi z dumą Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - Wielu uczestników już od kilku tygodni nie może się doczekać, dopytując o trasę czy możliwość zapisów.
 
Tym razem zbiórkę uczestników zaplanowano na Placu Tumskim w Pelplinie. W sobotnie przedpołudnie, 13 sierpnia, o godz. 10.00, gdzie spod bazyliki katedralnej uczestnicy ruszą w kierunku Kulic i Nowej Cerkwi, potem przez Grabowo, Pączewo do Skórcza, następnie przez Wdę i Ocypel do Borzechowa. Tego dnia uczestnicy przejadą ok. 54 km, nocleg (dla chętnych) w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór - bagaże będą przewożone wozem technicznym!) przewidziany jest w szkole w Borzechowie. 
Drugiego dnia trasa poprowadzi z Borzechowa z powrotem do Pelplina przez: Zblewo, Pinczyn, Semlin, Starogard Gdański, Kolincz i Klonówkę a do pokonania będzie ok. 46 km.
 
- Nasze rajdy to nie są wyścigi czy zawody sportowe - wyjaśnia Piotr Kończewski. - W rekreacyjnym tempie, z wieloma postojami przemierzamy najciekawsze tereny Kociewia, testujemy Kociewskie Trasy Rowerowe, które są częścią wojewódzkiego systemu tras rowerowych w Pomorskim
 
Tegorocznemu rajdowi towarzyszy hasło promujące turystykę rowerową w województwie: ! Pomorskie kołem się kręci. 
 
- Nasze rajdy to też szeroka współpraca wielu podmiotów, w szczególności naszych Partnerskich Samorządów - dodaje Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. - Na trasie będą czekały przygotowane przez nich poczęstunki, o rowery zaś, w razie awarii, zadba: ZepsutyRower.pl - partner techniczny rajdu. 
 
Zapisy przyjmowane są telefonicznie, bądź mailowo:
tel. 58 531 37 41, info@kociewie.eu

 

Aktualizacja na dzień 4 sierpnia 2016 r.: BRAK WOLNYCH MIEJSC!
 

Z życia LOT...

10 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kociewia, ustanowiony na pamiątkę pierwszej pisemnej wzmianki o regionie w formie „Gociewie”, która miała miejsce w 1807 roku. Tego dnia nie ma jednych centralnych obchodów, ale odbywają się wystawy, happeningi, warsztaty regionalne czy apele.

Wczoraj, z inicjatywy jednego z tczewskich filatelistów, Poczta Polsa do obiegu wprowadziła dwa znaczki pocztowe. Na znaczkach przedstawiony jest Samborek-maskotka miasta, na tle zabytkowych mostów przez Wisłę w Tczewie oraz na tle tczewskiej fary. Zabytki te, są najbardziej rozpoznawalnymi atrakcjami miasta.

 

Już niedługo wydamy nową publikację. Na półkach w naszej Informacji Turystycznej rozgości się mapa Powiatu Tczewskiego ukazująca wszystkie szlaki turystyczne oraz najważniejsze atrakcje tej części Kociewia.