20. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy… bardzo borowiacki

Sierpień to czas Kociewsko-Borowiackiego Rajdu Rowerowego. W tym roku ta tradycyjna impreza odbędzie się już po raz dwudziesty.

 

 

- W tym roku trasę zaplanowaliśmy w południowej części Kociewia. Jubileuszową ciekawostką jest fakt, iż już po raz dwudziesty odbędzie się ten rajd - mówi z dumą Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE. - Wielu uczestników już od kilku tygodni nie może się doczekać, dopytując o trasę, możliwość zapisów.

 

Start nastąpi w sobotę 12 sierpnia w Smętowie Granicznym, z placu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, przy ulicy Sportowej 7. Godzina startu to 8.30.

 

Rajdy LOT-owskie to nie zawody rowerowe czy wyścigi. Rowerzyści poruszają się w rekreacyjnym tempie, z wieloma postojami, a trasy prowadzą w większości Kociewskimi Trasami Rowerowymi.

 

Tegorocznemu rajdowi ponownie towarzyszy hasło promujące turystykę rowerową w województwie pomorskim: ! Pomorskie kołem się kręci.

 

- Na trasie będą czekały poczęstunki przygotowane przez nasze Partnerskie Samorządy - dodaje Emilia Laskowska z LOT KOCIEWIE. – to dzięki szerokiej współpracy możemy tak sprawnie organizować nasze imprezy.

Owi partnerzy wydarzenia to:
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, Gmina Smętowo Graniczne, Gmina Nowe, Gmina Jeżewo, Powiat Swiecki, Gmina Drzycim, Gmina Osie, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Gmina Osiek. Zadanie dofinansowane jest także ze środków Powiatu Starogardzkiego.

Zapisy ruszą w piątek 4 sierpnia i przyjmowane będą telefonicznie (tel. 58 531 37 41), mailowo (info@kociewie.eu) lub poprzez wiadomości na facebooku (fb.com/lot.kociewie.eu).

 

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

tel. 58 531 37 41

e-mail: info@kociewie.eu

www.lot.kociewie.eu

 

BARDZO WAŻNE!!!!

 

Z uwagi na wyczerpanie wolnych miejsc na 20. Kociewsko-Borowiackim Rajdzie Rowerowym - 5 sierpnia o godz. 12.00 zamknęliśmy listę startową rajdu…

Z życia LOT...

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza
w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia. 

 

Lipiec to czas wakacji, urlopów, wyjazdów… Ale też wyczekiwanego przez wielu rowerzystów rajdu po Powiślu i Kociewiu. W tym roku już po raz czwarty połączy rowerowe trasy po dwóch stronach wiślanego brzegu, tak jak łączy je most, który od paru lat służy przeprawie w tej części Pomorza.

 

W związku z realizacją projektu „Kociewska Akademia Wiedzy - tworzenie (rozszerzanie) i wzmacnianie sieci kontaktów kociewskich LGD przez działania szkoleniowe i promocyjne” zachęcamy do udziału w warsztacie skierowanym do branży turystycznej.